News

Filippa gregory wspiera kampanię na ciepłe posiłki w szkole w wiosce

Autor Antoni Sadowski
Antoni Sadowski16.01.20247 min.
Filippa gregory wspiera kampanię na ciepłe posiłki w szkole w wiosce

Filippa gregory wspiera kampanię na ciepłe posiłki w szkole w wiosce. Popularna pisarka historyczna była zszokowana informacją, że w pozornie zamożnej miejscowości Old Dalby są dzieci, które nie stać na ciepły posiłek w szkole. Zainspirowana kampanią Marcusa Rashforda postanowiła zebrać pieniądze na ten cel. Udało jej się dotąd zebrać 7000 funtów, dzięki czemu około 20 uczniów może codziennie jeść ciepły posiłek. Gregory apeluje do rządu o obniżenie progu dochodowego uprawniającego do bezpłatnych posiłków.

Pisarka wspiera akcję ciepłych posiłków

Popularna pisarka historyczna Philippa Gregory zaangażowała się w kampanię zbiórki funduszy na ciepłe posiłki dla dzieci w jej rodzinnej wiosce Old Dalby w hrabstwie Leicestershire. Jak przyznała, była zszokowana informacją, że w tej pozornie zamożnej miejscowości są uczniowie, których nie stać na porządny ciepły posiłek w szkole.

Po rozmowie z sąsiadką Shanti Patman i dyrektorką miejscowej szkoły podstawowej Gregory dowiedziała się, że około 15 dzieci przynosi do szkoły kanapki, które nie zapewniają im odpowiedniej ilości kalorii i składników odżywczych. Zimą zjadają je na zimno, co negatywnie wpływa na ich zdolność do nauki i aktywność fizyczną po lekcjach.

Inspiracją do zaangażowania się w tę sprawę była dla Gregory kampania piłkarza Marcusa Rashforda przeciwko ubóstwu żywieniowemu wśród dzieci. Postanowiła więc wraz z sąsiadką rozpocząć zbiórkę pieniędzy w celu finansowania ciepłych posiłków dla uczniów z ubogich rodzin.

Od maja udało im się zebrać już 7 tysięcy funtów. Dzięki temu około 20 dzieci może codziennie jeść w szkole ciepły posiłek. Pieniądze pochodzą z datków mieszkańców wioski i lokalnych firm.

Wieś pomaga ubogim uczniom jeść ciepło

Mieszkańcy Old Dalby, choć sami żyją dostatnio, chętnie włączyli się w akcję pomocy biednym uczniom z ich wioski. Odpowiedzieli na apel Gregory i zaczęli wpłacać datki na zbiórkę organizowaną przez pisarkę i jej sąsiadkę Patman.

Jak stwierdziła Gregory, zareagowali oni tak, jak miała nadzieję - potraktowali tę sprawę jako wspólną odpowiedzialność całej społeczności wiejskiej. Dzięki temu udało się zebrać już 7 tysięcy funtów, co pozwala codziennie zapewnić ciepły posiłek około 20 ubogim uczniom.

Zbiórka nadal trwa, bo jak zauważyła pisarka, problem ubóstwa w tej pozornie zamożnej wiosce raczej się pogłębia niż zmniejsza. Jednak dzięki hojności mieszkańców Old Dalby udaje się na razie zapewnić posiłki wszystkim potrzebującym uczniom.

Dyrektorka miejscowej szkoły wyraziła swoją wdzięczność dla Gregory i innych darczyńców. Podkreśliła, że dzięki ich staraniom dzieci z ubogich rodzin mogą normalnie się uczyć i rozwijać.

Czytaj więcej: Hs2 do Birmingham może kosztować 65 mld funtów, mówi szef kolei

Dzieci żywi się z datków mieszkańców

Uczniowie z biednych rodzin w Old Dalby dostają ciepłe posiłki w szkole dzięki pieniądzom zebranym od mieszkańców wioski. Każdego dnia około 20 dzieci korzysta z tych obiadów sfinansowanych z dobrowolnych datków.

Koszt zapewnienia ciepłego posiłku jednemu uczniowi na cały semestr to około 200 funtów. Dzięki hojności mieszkańców udało się zebrać już 7000 funtów, co wystarcza na wyżywienie potrzebujących uczniów.

Zebrane pieniądze są przekazywane dyrektorce szkoły, która dysponuje nimi zgodnie z potrzebami, nie ujawniając publicznie, które dzieci korzystają z pomocy. W ten sposób możliwe jest dyskretne wspieranie uczniów z ubogich rodzin.

System szkolnych posiłków

W brytyjskim systemie oświaty dzieci z bardzo ubogich rodzin, z dochodem poniżej 7400 funtów rocznie na osobę, mają prawo do bezpłatnych ciepłych posiłków w szkole. Jednak Gregory uważa, że próg ten jest zbyt wysoki i apeluje do rządu o jego obniżenie.

Chce, by jak najwięcej potrzebujących dzieci, także z rodzin o niskich i średnich dochodach, mogło korzystać z dobrodziejstwa ciepłego posiłku. Daje im to szansę na lepszy rozwój i osiągnięcie sukcesu życiowego.

Sukces kampanii na rzecz biednych dzieci

Filippa gregory wspiera kampanię na ciepłe posiłki w szkole w wiosce
Nie ma sensu wydawać pieniędzy na cokolwiek innego, dopóki nie zadbamy o to, by dzieci miały wystarczającą ilość jedzenia.

Słowa Gregory dobrze podsumowują sens jej zaangażowania w pomoc głodnym dzieciom z własnej wioski. Kampania zbiórki funduszy, którą pisarka zainicjowała wraz z sąsiadką, okazała się dużym sukcesem.

W ciągu kilku miesięcy udało się zebrać znaczną sumę, dzięki której kilkanaście ubogich dzieci może codziennie jeść w szkole ciepły, pożywny posiłek. To dla nich ogromna zmiana na lepsze.

Gregory swoim zaangażowaniem pokazała, że nawet pozornie zamożne społeczności mają w swoim gronie osoby potrzebujące wsparcia. Czasami wystarczy tylko trochę dobrej woli i determinacji, by im pomóc.

7 tysięcy funtów dla głodnych uczniów

Dzięki zbiórce zorganizowanej przez Philippe Gregory i jej sąsiadkę Shanti Patman udało się zebrać 7000 funtów na posiłki dla uczniów z ubogich rodzin we wsi Old Dalby.

Kwota zebranych środków 7000 GBP
Liczba wspieranych uczniów około 20
Koszt wyżywienia na semestr 200 GBP

Pieniądze pochodzą z dobrowolnych datków mieszkańców wioski i lokalnych firm. Zebrana kwota pozwala na codzienne obiady w szkole dla około 20 uczniów z ubogich rodzin.

Jak podkreśliła Gregory, problem ubóstwa w tej pozornie bogatej miejscowości raczej się pogłębia. Dlatego zbiórka będzie kontynuowana, by wspomóc kolejne potrzebujące dzieci.

Rashford inspiruje pisarkę do działania

Philippa Gregory przyznała, że do zaangażowania się w pomoc głodnym dzieciom zainspirowała ją kampania angielskiego piłkarza Marcusa Rashforda przeciw ubóstwu żywieniowemu.

Rashford od lat prowadzi działania mające zapewnić ciepłe posiłki wszystkim potrzebującym uczniom w Wielkiej Brytanii. Wywarł presję na rząd, by poszerzył dostęp dzieci do bezpłatnych obiadów w szkołach.

Jego zaangażowanie skłoniło też osoby prywatne i firmy do datków na ten cel. W 2020 roku udało mu się zebrać ponad 200 tysięcy funtów, a także przekonać producentów żywności do wsparcia akcji.

Gregory podążyła jego śladem i z sukcesem zrealizowała podobną kampanię pomocy głodnym dzieciom we własnej wiosce. Pokazuje to, że zaangażowanie pojedynczych osób może realnie poprawić los potrzebujących.

Podsumowanie

W artykule opisano, jak popularna pisarka historyczna Philippa Gregory zaangażowała się w pomoc ubogim dzieciom ze swojej rodzinnej wioski w hrabstwie Leicestershire. Była zszokowana informacją, że w tej pozornie zamożnej miejscowości są uczniowie, których nie stać na porządny ciepły posiłek w szkole.

Pisarka, zainspirowana działaniami piłkarza Marcusa Rashforda, postanowiła wraz z sąsiadką zebrać pieniądze na ten cel. Udało im się uzyskać 7000 funtów od mieszkańców wioski i lokalnych firm. Dzięki temu około 20 ubogich uczniów może codziennie jeść ciepły posiłek w szkole.

Artykuł pokazuje, jak zaangażowanie pojedynczych osób - w tym wypadku znanej pisarki - może realnie pomóc potrzebującym dzieciom nawet w dość zamożnej społeczności. Dzięki niej mieszkańcy wsi uświadomili sobie ten problem i wsparli zbiórkę funduszy.

Tekst unaocznia, że nawet w dostatniej Wielkiej Brytanii są dzieci żyjące w ubóstwie, które nie mają zapewnionego w szkole ciepłego posiłku. Artykuł pokazuje, jak lokalne inicjatywy mogą to zmienić na lepsze.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Maple Wyrażenia algebraiczne - Podstawy i zastosowania
  2. Sekrety tradingu krótkoterminowego: Jak osiągnąć sukces na rynkach?
  3. Ceny hurtowe Lotos: Aktualne informacje i analiza rynku paliwowego.
  4. Luton: Polka ciężko poparzona kawą powraca do zdrowia
  5. Pomoc dla rodzin w Bedford - świąteczne paczki żywnościowe
Autor Antoni Sadowski
Antoni Sadowski

Cześć, jestem Antoni i pasja do edukacji towarzyszy mi od zawsze. Na tym blogu o edukacji i nauce będę dzielić się wiedzą i inspiracjami, które pomogą Ci rozwijać się i odkrywać fascynujący świat nauki. Przeszukuję najnowsze trendy edukacyjne i dostarczam Ci sprawdzone informacje oraz praktyczne wskazówki. Razem będziemy eksplorować różnorodne dziedziny nauki i razem odkrywać, jak rozwijać swoje umiejętności i pasje.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły