Harmonogramy egzaminów GCSE i daty ogłoszenia wyników - musisz to znać!

Antoni Sadowski27.05.20243 min.
Harmonogramy egzaminów GCSE i daty ogłoszenia wyników - musisz to znać!

Cześć! Jeśli zdajesz egzaminy GCSE w tym roku, ten artykuł zawiera wszystkie niezbędne informacje. Dowiesz się, kiedy rozpoczynają się egzaminy, jak wygląda harmonogram i daty ogłoszenia wyników. Przeczytaj uważnie, aby niczego nie przegapić i być w pełni przygotowanym.

Dokładne daty egzaminów GCSE

Sezon egzaminów GCSE w 2024 roku rozpoczyna się w czwartek 9 maja i potrwa do końca czerwca. Dokładne daty egzaminów GCSE będą zależały od tego, z którą firmą (AQA, Pearson, OCR, WJEC, CCEA) współpracuje Twoja szkoła. Na stronie BBC Bitesize znajduje się przydatny przewodnik z datami egzaminów GCSE 2024.

Ważne jest, abyś dobrze zaplanował swój czas i był przygotowany na egzaminy GCSE. Rozpoczęcie nauki na kilka tygodni przed egzaminami pozwoli Ci na spokojne przygotowanie się i zwiększy szanse na osiągnięcie dobrych wyników. Pamiętaj, że daty egzaminów GCSE różnią się w zależności od przedmiotu.

Warto regularnie odwiedzać stronę internetową swojej szkoły lub egzaminatora, aby być na bieżąco z wszelkimi aktualizacjami dotyczącymi egzaminów GCSE. Dobrze poinformowani uczniowie będą mogli lepiej zaplanować swój czas i przygotować się na egzaminy GCSE 2024.

Co zrobić, jeśli opuścisz egzamin GCSE z powodu choroby?

Jeśli w dniu egzaminu GCSE będziesz chory, powinieneś jak najszybciej skontaktować się ze swoją szkołą lub uczelnią. Zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza, w którym Twoja szkoła lub uczelnia wystąpi o "specjalne względy" do odpowiedniej komisji egzaminów GCSE.

Ważne jest, abyś dostarczył wszelkie niezbędne dokumenty potwierdzające Twoją chorobę, takie jak zwolnienie lekarskie. Twoja szkoła lub uczelnia przekaże je wraz z formularzem do komisji egzaminacyjnej GCSE, która rozpatrzy Twój przypadek i zdecyduje, jakie kroki należy podjąć.

Jeśli Twoja prośba zostanie zaakceptowana, komisja egzaminów GCSE może zdecydować o przyznaniu Ci dodatkowego czasu na napisanie egzaminu lub o wyznaczeniu specjalnej sesji egzaminacyjnej. Ważne jest, abyś postępował zgodnie z instrukcjami swojej szkoły lub uczelni w tej sytuacji.

Czytaj więcej: Wesołowiejskie przedszkole w hrabstwie Shropshire zaprasza do aplikowania o miejsca

Odwołania od wyników GCSE i możliwość ponownego przystąpienia

Zdjęcie Harmonogramy egzaminów GCSE i daty ogłoszenia wyników - musisz to znać!

Jeśli nie będziesz zadowolony ze swoich wyników GCSE, powinieneś najpierw porozmawiać ze swoją szkołą lub uczelnią. Zwrócą się oni do komisji egzaminacyjnej GCSE w Twojej sprawie i poproszą o ponowne sprawdzenie Twoich odpowiedzi.

Jeśli nadal uważasz, że Twoja ocena jest niesprawiedliwa po ponownej weryfikacji, możesz poprosić swoją szkołę lub uczelnię o złożenie odwołania od wyniku GCSE. Jeśli nadal nie będziesz usatysfakcjonowany, możesz poprosić Ofqual (Urząd Regulacji Kwalifikacji i Egzaminów) o ponowne rozpatrzenie sprawy.

• Istnieje również możliwość ponownego przystąpienia do egzaminów GCSE w następnym roku akademickim.
  • Terminy egzaminów poprawkowych dla GCSE z matematyki i języka angielskiego przypadają na 5 listopada.
  • Jeśli chcesz rozważyć tę opcję, powinieneś omówić najlepszy plan działania ze swoją szkołą.

Niezależnie od wyników egzaminów GCSE, pamiętaj, że masz wiele możliwości na kontynuowanie nauki i rozwoju swojej kariery. Wyniki egzaminów nie determinują Twojej przyszłości, ważne jest, abyś podążał za swoimi pasjami i marzeniami.

Dokładne daty egzaminów GCSE zależą od firmy egzaminacyjnej (AQA, Pearson, OCR, WJEC, CCEA), z którą współpracuje Twoja szkoła. Szczegółowy harmonogram egzaminów znajdziesz na stronie internetowej swojej szkoły lub na stronie BBC Bitesize.

Jeśli zachorujesz w dniu egzaminu GCSE, niezwłocznie skontaktuj się ze swoją szkołą. Zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza, dzięki któremu szkoła może ubiegać się o "specjalne względy" dla Ciebie u organizatora egzaminów.

Wyniki egzaminów GCSE w 2024 roku zostaną ogłoszone w czwartek, 22 sierpnia. W Anglii oceny będą przedstawione w systemie numerycznym od 9 do 1, a w Walii i Irlandii Północnej - w formie liter.

Jeśli nie będziesz zadowolony z wyników, najpierw porozmawiaj ze swoją szkołą. Może ona poprosić organizatora egzaminów o ponowne sprawdzenie Twoich odpowiedzi. Jeśli nadal uważasz, że ocena jest niesprawiedliwa, możesz poprosić szkołę o złożenie odwołania.

Tak, istnieje możliwość ponownego przystąpienia do egzaminów GCSE w następnym roku akademickim. Egzaminy poprawkowe z matematyki i języka angielskiego odbywają się 5 listopada. Powinieneś omówić tę opcję ze swoją szkołą.

2. Sekrety tradingu krótkoterminowego: Jak osiągnąć sukces na rynkach?
  3. Ceny hurtowe Lotos: Aktualne informacje i analiza rynku paliwowego.