News

Liderzy szkoły w Southampton podpisują pakt ku pamięci Ruth Perry

Autor Lila Krajewska
Lila Krajewska29.01.20247 min.
Liderzy szkoły w Southampton podpisują pakt ku pamięci Ruth Perry

Liderzy szkoły w Southampton podpisują pakt ku pamięci Ruth Perry, dyrektorki szkoły podstawowej, która tragicznie odebrała sobie życie po niekorzystnej inspekcji Ofsted. Po jej śmierci koronera wydała ostrzeżenie, że takie przypadki mogą się powtarzać, jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie kroki. W odpowiedzi liderzy oświaty w Southampton stworzyli "Przymierze Caversham" - nazwane od szkoły prowadzonej przez Ruth Perry - które ma na celu wspieranie dyrektorów w trakcie inspekcji. Jest to poruszający hołd dla zmarłej oraz wyraz solidarności środowiska oświatowego.

Wspólne zobowiązanie liderów oświaty Southampton

Liderzy oświaty w Southampton, w tym dyrektorzy szkół, związki zawodowe nauczycieli i władze lokalne, podpisali niedawno tzw. Przymierze Caversham. Jest to porozumienie mające na celu wspieranie pracowników placówek oświatowych w trakcie kontroli przeprowadzanych przez brytyjski odpowiednik polskiej inspekcji oświaty, czyli Ofsted.

Inicjatywa ta została podjęta po tragicznej śmierci Ruth Perry, dyrektorki szkoły podstawowej Caversham Primary School. Po niekorzystnym raporcie Ofsted kobieta odebrała sobie życie. Koronera badająca tę sprawę stwierdziła, że inspekcja "prawdopodobnie przyczyniła się" do samobójstwa pani Perry. Wezwała również Ofsted do działań prewencyjnych, aby zapobiec podobnym tragediom w przyszłości.

Cel Przymierza Caversham

Przymierze Caversham, nazwane od szkoły prowadzonej przez zmarłą dyrektorkę, zakłada stworzenie rozbudowanej sieci wsparcia dla kadry kierowniczej szkół w Southampton. Dyrektorzy będą mieli możliwość skorzystania z pomocy mentora, z którym będą mogli dzielić się swoimi obawami podczas procesu inspekcji. Do ich dyspozycji będzie również baza kontaktów do specjalistów mających doświadczenie z kontrolami Ofsted.

Celem Przymierza jest ograniczenie negatywnego wpływu, jaki inspekcje mogą mieć na zdrowie psychiczne dyrektorów szkół. Tragedia pani Perry uzmysłowiła, jak wielką presję odczuwają oni w związku z wynikami kontroli przeprowadzanych przez Ofsted.

Pakt ku pamięci tragicznie zmarłej dyrektorki

Podpisanie Przymierza Caversham było wyrazem szacunku dla tragicznie zmarłej Ruth Perry, a także solidarności środowiska oświatowego Southampton. Zdaniem sygnatariuszy porozumienia, śmierć pani Perry unaoczniła powagę problemu ogromnego obciążenia psychicznego, z jakim muszą radzić sobie dyrektorzy szkół w trakcie inspekcji.

John Draper, sam będący dyrektorem szkoły, powiedział: "Wszyscy, którzy pracujemy w tym zawodzie, pamiętamy kolegów, którzy nie wrócili do pracy po niekorzystnych kontrolach. Dlatego czuliśmy się wstrząśnięci, gdy dowiedzieliśmy się, że inspekcja Ofsted kosztowała kogoś życie. Chcemy jasno zadeklarować, że będziemy się wzajemnie wspierać".

Konieczność zmian

Tragiczna historia pani Perry unaoczniła potrzebę wprowadzenia zmian w sposobie prowadzenia inspekcji szkolnych przez Ofsted. W efekcie brytyjski odpowiednik polskiej inspekcji oświatowej zdecydował się na szkolenia dla inspektorów z zakresu ochrony zdrowia psychicznego.

Ofsted wprowadził również nowe procedury, pozwalające na czasowe wstrzymanie kontroli na prośbę dyrektora szkoły. Ma to pozwolić dyrektorom na skorzystanie ze wsparcia w wyjątkowo trudnych sytuacjach osobistych lub zawodowych. Wstrzymanie inspekcji nie wpływa na jej ostateczną ocenę.

Czytaj więcej: Jak nowe optymalizacje wpływają na współczynnik klikalności?

Wsparcie dyrektorów w trakcie inspekcji Ofsted

Przymierze Caversham to niezwykle cenna inicjatywa, która pozwoli dyrektorom szkół w Southampton na uzyskanie wsparcia kolegów po fachu w trakcie stresujących inspekcji Ofsted. Pomoc mentora czy specjalisty z doświadczeniem w kontrolach pomoże zredukować poziom obaw i niepewności towarzyszących wizytacjom inspektorów.

Formy wsparcia w ramach Przymierza Caversham • mentoring ze strony doświadczonego dyrektora
• baza kontaktów specjalistów mających doświadczenie z Ofsted
• możliwość dzielenia się obawami i trudnościami
• ograniczenie poczucia osamotnienia w stresującym procesie kontroli

Co istotne, Przymierze w żaden sposób nie podważa roli i znaczenia inspekcji szkolnych. Jego sygnatariusze deklarują, że kontrole Ofsted w dalszym ciągu są ważnym źródłem informacji o jakości pracy szkół. Inicjatywa ma na celu wyłącznie ograniczanie ich potencjalnie szkodliwego wpływu na zdrowie psychiczne kadry kierowniczej placówek oświatowych.

Zmiany w inspekcjach po samobójstwie Ruth Perry

Liderzy szkoły w Southampton podpisują pakt ku pamięci Ruth Perry

Samobójcza śmierć Ruth Perry wstrząsnęła opinią publiczną i unaoczniła potrzebę wprowadzenia reform w systemie inspekcji szkolnych w Anglii. Ofsted zareagował szeregiem zmian, które mają zapobiec podobnym tragediom w przyszłości.

Szkolenia dla inspektorów

Jednym z pierwszych kroków nowego szefa Ofsted było zarządzenie dwutygodniowej przerwy w inspekcjach i przeprowadzenie szkoleń z zakresu ochrony zdrowia psychicznego dla głównych inspektorów. Celem jest zwiększenie świadomości inspektorów na temat potencjalnego wpływu ich działań na kondycję psychiczną kadry kierowniczej kontrolowanych placówek.

Możliwość wstrzymania inspekcji

Ofsted wprowadził również nowe procedury, pozwalające dyrektorom szkół oraz władzom lokalnym na wnioskowanie o czasowe wstrzymanie kontroli z ważnych powodów osobistych lub zawodowych. Zawieszenie inspekcji może potrwać maksymalnie 5 dni i nie ma wpływu na jej ostateczną ocenę.

To rozwiązanie pozwoli dyrektorom uzyskać niezbędne wsparcie w szczególnie stresujących sytuacjach, bez obawy o pogorszenie wyniku kontroli z tego powodu.

Koronera: Ofsted przyczynił się do śmierci Ruth Perry

Wnioski płynące z tragicznej śmierci Ruth Perry są jednoznaczne. Jak stwierdziła koronera badająca tę sprawę, inspekcja Ofsted "prawdopodobnie przyczyniła się" do samobójstwa dyrektorki Caversham Primary School.

Oceniam, że istnieje ryzyko dalszych zgonów, jeśli nie zostaną podjęte działania zapobiegawcze

– napisała Heidi Connor w formalnym zawiadomieniu skierowanym do Ofsted po zakończeniu śledztwa w sprawie śmierci pani Perry.

Słowa koronery nie pozostawiają złudzeń – tragedia Ruth Perry była bezpośrednim skutkiem ogromnej presji psychicznej, jaką odczuła w związku z niekorzystnym raportem poinspekcyjnym. Jej śmierć unaoczniła konieczność reformy całego systemu kontroli szkół w Anglii.

Podsumowanie

W artykule omówiono inicjatywę liderów oświaty w Southampton, którzy postanowili uczcić pamięć tragicznie zmarłej w zeszłym roku dyrektorki szkoły Ruth Perry. Podpisali oni tzw. Przymierze Caversham, zobowiązując się do udzielania wsparcia pracownikom szkół w trakcie stresujących inspekcji OFSTED. Inicjatywa ta była odpowiedzią na wnioski płynące ze śledztwa koronera w sprawie samobójczej śmierci pani Perry, do której przyczyniła się właśnie niekorzystna kontrola brytyjskiej inspekcji oświaty.

W artykule szczegółowo wyjaśniono, na czym dokładnie polega Przymierze Caversham i w jaki sposób ma ono wspierać dyrektorów szkół. Zawarto także wypowiedzi sygnatariuszy porozumienia, podkreślających jego wagę i symboliczne znaczenie dla środowiska oświatowego Southampton. Nie zabrakło również informacji o zmianach, jakie Ofsted zamierza wprowadzić w systemie inspekcji szkolnych po samobójczej śmierci Ruth Perry.

Podsumowując, w artykule starano się wszechstronnie przybliżyć genezę, cele oraz potencjalne skutki podpisania Przymierza Caversham przez liderów oświaty w Southampton. Jest to poruszająca i symboliczna odpowiedź na tragiczną śmierć dyrektorki szkoły, której nie sprostała presja związana z działaniami Ofsted. Miejmy nadzieję, że zaproponowane reformy faktycznie uchronią innych dyrektorów przed podobnym losem.

Przymierze Caversham to także wyraz solidarności środowiska oświatowego i sprzeciwu wobec bezdusznego systemu, który zdążył już pochłonąć pierwszą ofiarę. Śmierć Ruth Perry nie poszła na marne, jeśli wpłynie na zmianę niehumanitarnej polityki Ofsted względem pracowników szkół. Przymierze to hołd dla jej pamięci i próba zapewnienia godniejszych warunków pracy innym nauczycielom.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Maple Wyrażenia algebraiczne - Podstawy i zastosowania
  2. Sekrety tradingu krótkoterminowego: Jak osiągnąć sukces na rynkach?
  3. Ceny hurtowe Lotos: Aktualne informacje i analiza rynku paliwowego.
  4. Luton: Polka ciężko poparzona kawą powraca do zdrowia
  5. Pomoc dla rodzin w Bedford - świąteczne paczki żywnościowe
Autor Lila Krajewska
Lila Krajewska

Hej, jestem Lila i moja miłość do nauki jest jak iskra, która pali się we mnie każdego dnia. Na tym blogu o edukacji i nauce zapraszam Cię do wspólnej podróży przez świat wiedzy. Dzielę się ciekawymi artykułami, które pomogą Ci zrozumieć skomplikowane tematy w prosty sposób. Bez względu na to, czy interesuje Cię astronomia, biologia czy historia sztuki, znajdziesz tu treści dopasowane do Twoich zainteresowań. Razem będziemy się rozwijać i poznawać tajniki naukowego świata.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły