Organizacja charytatywna błaga o podarowanie używanych mebli szkolnych

Antoni Sadowski30.05.20243 min.
Organizacja charytatywna błaga o podarowanie używanych mebli szkolnych

Wyobraź sobie, że jesteś uczniem w biednej szkole, gdzie do kilkunastu osób przypada jedna stara ławka i zniszczona tablica. Brzmi koszmarnie, prawda? Jednak dla wielu dzieci na świecie jest to codzienność. Na szczęście istnieje organizacja charytatywna, która stara się pomóc zmieniając tę sytuację. Zbiera ona używane, ale wciąż przydatne meble szkolne od szkół, centrów społecznościowych i rodzin w całej Wielkiej Brytanii.

Organizacja charytatywna zbiera meble szkolne dla szkół zagranicznych

Marzeniem niejednego ucznia z biednych regionów świata jest nauka w szkole z prawdziwego zdarzenia - z ławkami, tablicami i podstawowym wyposażeniem. Trudno w to uwierzyć, ale dla wielu dzieci to jedynie mrzonka. Na szczęście istnieje organizacja charytatywna, która stara się zmienić tę sytuację, zbierając dary w postaci mebli szkolnych z całej Wielkiej Brytanii.

Uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz lokalne społeczności mogą przekazywać swoje stare, ale wciąż przydatne dary, takie jak ławki, krzesła, tablice czy komputery. Zebrane meble szkolne są następnie wysyłane do najbardziej potrzebujących placówek edukacyjnych na całym świecie, niosąc radość i chęć do nauki dzieciom w niedoinwestowanych regionach.

Szczególne podziękowania należą się darczyńcom, którzy nie wahają się poświęcić swojego czasu i funduszy, aby zapewnić godne warunki do nauki kolejnym pokoleniom uczniów. Dzięki temu inicjatywa ma realny wpływ na poprawę jakości edukacji wśród ubogich społeczności na całym świecie.

Kierowca taksówki założył organizację charytatywną dla swojej szkoły

Historia tej niezwykłej organizacji charytatywnej sięga roku 2004, kiedy to jej założyciel Anwar Hussain odwiedził swoją dawną szkołę w Kaszmirze. Pomimo upływu lat, warunki w placówce nie uległy zmianie - wciąż brakowało podstawowego wyposażenia, a uczniowie zmagali się z niedostatkiem.

Wzruszony tym widokiem, Hussain, na co dzień kierowca taksówki w Stoke-on-Trent, postanowił działać. Założył Andrhal Welfare Trust - organizację charytatywną, której celem jest wspieranie ubogich szkół na całym świecie. Od tamtej pory zespół zbiera i wysyła dary w postaci mebli szkolnych dla potrzebujących placówek.

Historia Hussaina pokazuje, jak wielką różnicę może zrobić pojedyncza osoba, kierując się sercem i chęcią niesienia pomocy innym. Jego inicjatywa zmieniła już życie niezliczonych uczniów, dając im szansę na lepszą edukację i przyszłość.

Czytaj więcej: Nauczyciel ze Stokesley ukarany za posiadanie zdjęć gwałconych dzieci

Potrzeba więcej funduszy na transport darów do ubogich szkół

Zdjęcie Organizacja charytatywna błaga o podarowanie używanych mebli szkolnych

Największym wyzwaniem, z jakim zmaga się Andrhal Welfare Trust, są rosnące koszty transportu darów do oddalonych regionów świata. Chociaż meble szkolne są przekazywane przez darczyńców za darmo, opłacenie ich przewozu wiąże się z coraz wyższymi wydatkami.

• Pierwsza przesyłka kontenera ze Stoke-on-Trent do Kaszmiru w 2004 roku kosztowała 3000 funtów.
  • Obecnie ta sama trasa wymaga już 5000 funtów!

Dlatego organizacja nieustannie apeluje o wsparcie finansowe od społeczności lokalnej i wszystkich chętnych darczyńców. Tylko dzięki Waszym datkom będzie w stanie kontynuować swoją misję i zapewnić darmowe meble szkolne dla jak największej liczby potrzebujących.

Jeśli chcesz pomóc lub przekazać używane meble szkolne, skontaktuj się z organizacją za pośrednictwem mediów społecznościowych lub telefonicznie. Razem możemy zmienić warunki nauki dla dzieci na całym świecie!

Organizacja charytatywna przyjmuje wszelkiego rodzaju używane, ale nadal przydatne meble szkolne, takie jak ławki, krzesła, tablice, biurka nauczycielskie, szafki czy sprzęt komputerowy. Kluczowe jest, aby przekazywane wyposażenie było w dobrym stanie i mogło służyć dzieciom przez kolejne lata.

Andrhal Welfare Trust w całości polega na darowiznach od osób prywatnych, firm i lokalnych społeczności. Pieniądze zbierane są specjalnie na pokrycie kosztów wysyłki kontenerów z darami do potrzebujących szkół na całym świecie. Każda wpłata, nawet symboliczna, przybliża organizację do tego celu.

Jeśli posiadasz zbędne meble szkolne, które chciałbyś przekazać na cele charytatywne, skontaktuj się z Andrhal Welfare Trust za pośrednictwem mediów społecznościowych lub numeru telefonu. Organizacja chętnie podejmie się odbioru darów z Twojej lokalizacji i przygotowania ich do dalszej dystrybucji.

Andrhal Welfare Trust stara się docierać z pomocą do szkół w najbardziej potrzebujących regionach na całym świecie. Dotychczas przekazywano dary do placówek edukacyjnych m.in. w Kaszmirze, Afryce, Azji Południowej i Ameryce Łacińskiej. Organizacja kieruje się potrzebami zgłaszanymi przez lokalne społeczności.

Oprócz przekazywania używanych mebli szkolnych, istnieje możliwość wsparcia finansowego organizacji charytatywnej. Datki pieniężne są również mile widziane i przeznaczane na pokrycie kosztów transportu darów do szkół. Wpłaty można dokonywać na podane numery kont lub serwisy crowdfundingowe.

2. Sekrety tradingu krótkoterminowego: Jak osiągnąć sukces na rynkach?
  3. Ceny hurtowe Lotos: Aktualne informacje i analiza rynku paliwowego.