Autor Antoni Sadowska
Antoni Sadowska21.02.20244 min.
Rodzic twierdzi, że zniszczona przez burzę szkoła w Royston została zaniedbana

Rodzic krytykuje szkołę, która ucierpiała w wyniku burzy. King James Academy w Royston została częściowo zamknięta po tym, jak uszkodzeniu uległ dach i doszło do znacznych zalań. Uczniowie klas 7-10 otrzymują zdalne nauczanie od początku semestru. Tracy Durrant, matka jednego z uczniów, stwierdziła, że szkoła nie otrzymała wystarczającego wsparcia rządowego i bez tych funduszy nie będzie miała środków na naprawę uszkodzeń.

Rodzic krytykuje szkołę, która ucierpiała w wyniku burzy

Szkoła średnia King James Academy w Royston w hrabstwie Hertfordshire została częściowo zamknięta po tym, jak zniszczona w wyniku burzy Henk. Wichura zerwała część dachu i spowodowała "znaczne zalanie" budynku. Od początku semestru uczniowie klas 7-10 otrzymują naukę zdalną.

Matka jednego z uczniów, Tracy Durrant, stwierdziła, że szkoła została "zaniedbana" i bez wsparcia rządu nie będzie miała funduszy potrzebnych na naprawę uszkodzeń. Dodała, że Royston jest rozwijającym się miastem, które "potrzebuje naprawdę dobrej szkoły średniej, aby zapewnić prowadzenie zajęć dla dzieci".

Krytyka ze strony rodziców

Pani Durrant zakwestionowała, jak długo potrzebne będą tymczasowe budynki i czy są w stanie pomieścić wszystkie dzieci. Powiedziała, że wywołało to niepokój wśród rodziców i nie winiłaby żadnego z nich, "jeśli zareagują przeniesieniem dzieci do innych szkół".

Szkoła przyznała, że nie ma żadnych konkretnych odpowiedzi, jak długo potrwa odbudowa i jak długo będą wykorzystywane tymczasowe pomieszczenia. Zapewniła jednak, że "rzeczy dzieją się w szybkim tempie".

Brak wsparcia rządu dla uszkodzonej szkoły

Pani Durrant stwierdziła, że bez finansowego wsparcia ze strony rządu, szkoła King James Academy nie będzie miała funduszy potrzebnych na naprawę uszkodzeń. Dodała, że jest to poważny problem, bo Royston potrzebuje dobrze działającej szkoły średniej, by zapewnić edukację rosnącej liczbie dzieci.

Dyrektor szkoły Lisa Plowman poinformowała rodziców, że na terenie budynku zostanie postawione rusztowanie, aby od przyszłego tygodnia więcej uczniów mogło uczyć się stacjonarnie. Jednak prace remontowe i odbudowa częściowo zniszczonego budynku wymagają znacznych nakładów finansowych.

Poszukiwanie funduszy na remont

Szkoła dopiero opracowuje plany odbudowy, która ma być ulepszeniem obecnych sal lekcyjnych. Podczas remontu planuje przenieść zajęcia do tymczasowych budynków na terenie starej części szkoły. Jednak rodzi to obawy wśród rodziców, czy pomieszczenia te będą w stanie pomieścić wszystkich uczniów.

Bez dodatkowego wsparcia finansowego ze strony władz lokalnych i rządu centralnego, szkole trudno będzie pokryć koszty naprawy zniszczeń po burzy. To może zagrozić długoterminowemu funkcjonowaniu King James Academy i jakości edukacji uczniów.

Czytaj więcej: Nauczyciel pyta, czy politycy głodują w czasie Bożego Narodzenia

Uczniowie uczeni zdalnie od początku semestru

Od początku roku szkolnego 2023/2024, uczniowie klas 7-10 w King James Academy zostali przeniesieni na zdalne nauczanie po tym, jak szkoła została częściowo zamknięta z powodu uszkodzeń. Stanowi to duże wyzwanie zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów.

Otrzymywanie edukacji online od 4 miesięcy jest frustrujące i wpływa na motywację oraz wyniki w nauce mojego syna - powiedziała Tracy Durrant.

Dyrekcja deklaruje, że podejmuje działania, aby stopniowo przywracać stacjonarne zajęcia dla kolejnych roczników. Jednak dopóki nie zostaną zakończone prace remontowe, część młodzieży nadal będzie zdana na naukę zdalną i samodzielną pracę w domu.

Obawy o poziom nauczania

Przedłużająca się nauka zdalna budzi uzasadnione obawy dotyczące poziomu nauczania i postępów edukacyjnych. Z drugiej strony zrozumiałe są trudności organizacyjne i finansowe, z jakimi boryka się szkoła. Kluczowe jest zatem jak najszybsze wsparcie ze strony władz i przywrócenie normalnych warunków pracy placówki.

Rodzic twierdzi, że zniszczona przez burzę szkoła w Royston została zaniedbana

Artykuł opisuje krytykę ze strony rodziców uczniów szkoły średniej King James Academy w Royston, która została częściowo zamknięta po burzy. Zarzucają oni zaniedbania ze strony władz i brak wsparcia na naprawę zniszczeń. Uczniowie klas 7-10 od początku roku mają naukę zdalną. Matka jednego z uczniów stwierdziła, że szkoła nie dostała funduszy od rządu i sama nie udźwignie kosztów remontu.

Artykuł porusza problem długotrwałego zamknięcia części szkoły, co wpływa na jakość kształcenia. Przedstawia też obawy rodziców dotyczące warunków nauki w tymczasowych pomieszczeniach i ewentualnej zmiany szkoły przez ich dzieci.

2. Poważne zaniedbania w usługach dla dzieci w Tameside
  3. Pomoc dla rodzin w Bedford - świąteczne paczki żywnościowe
  4. Blat z konglomeratu do łazienki - sprawdź jak wybrać blat idealny na wyposażenie Twojej łazienki
  5. Jak zwiększyć wskaźnik CTR w branży informacyjnej
Autor Antoni Sadowska
Antoni Sadowska

Czy nadchodzi fala protestów nauczycieli?
NewsCzy nadchodzi fala protestów nauczycieli?

Nauczyciele domagają się podwyżek płac, grożąc nowymi strajkami od września. Związki krytykują propozycje rządu, domagając się wyższych płac i lepszych warunków pracy w obliczu inflacji. Sytuacja prawna strajków w różnych regionach.